Pink Floyd Türk Önsözü

Pink Floyd bir müzik grubudur ancak diğer müzik gruplarına ve sanatçılarına benzemezler. Çünkü onların albümleri kimi zaman bir kitap kimi zaman bir tiyatro oyunu, sıradan insanın günlük yaşamının tam ortasından bir hikayedir. Gücünü sadece müzikten değil şarkıların hikayelerinden de alır. Bir albümde yaradılış, diğerinde yaşam, delilik, ölüm bir diğerinde kapitalizim bir diğerinde hayat şartlarının yarattığı kişisel izolasyonları faşizm ile bağlar.Bütün olarak prodüksiyonlarındaki her aşama çok büyük yaratıcılık ve emek içermektedir. Kolayca yaratılabilen eserler değildirler. Bu sebeple oluştuğu şartlar da gözetilerek Floyd, üzerinde uzun incelemelere ve düşünmeye ihtiyaç gerektiren bir sanat olayıdır.

PinkFloydTurk.Net’de bu yüzden tarihçesiTürkçe şarkı sözleri, albüm incelemeleri ve haberleri gibi pek çok konuya değinmeye çalıştım. Yakında 13. yılına girecek sitemize her zaman katkılarınızı ve katılımınızı beklerim.

Facebook sayfamız ve daha ilgili olanlar için sohbet ve paylaşımlar yaptığımız Facebook grubuna katılabilir, Twitter, Instagram, Youtube, sayfalarımızda paylaşımlarımızı takip edebilir, sürekli güncellenen Flickr fotoğraf depomuzdaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Sitemizde Floyd’un yanı sıra Progresif Rock dünyasıyla ilgili pek çok bilgi ve yazı da bulabilirsiniz.

Hoşgeldiniz… yada Welcome to the machine….

Okan Doğu (Yaşar Asal)

Pink Floyd

Live 8 Öncesi ve sonrası haberler

Pink Floyd Üyelerinin Linkleri
Rick

Rick Wright

Roger Waters

David Gilmour

Pink Floyd'un davulcusu

Nick Mason

Kurucu üye Syd Barrett

Syd Barrett


%d blogcu bunu beğendi: