Comfortably Numb Sergide 25 Kanaldan Dinlenecek

Pink Floyd’un klasik albümü The Wall’un en önde gelen parçalarından biri bilindiği gibi “Comfortably Numb”dır. Parça bu kez Pink Floyd’un Mayıs ayında Londra’da açılacak sergi için çok daha ilginç hale getiriliyor.

13 Mayıs 2017 tarihinde Victoria & Albert Müzesindeki sergide orijinal albüm kapakları, sahne tasarımları, konser posterleri gibi grubun geçmişine eşya ile birlikte,

Abbey Road

David Gilmour, Nick Mason ve Richard Wright, Roger Waters’ın son kez birlikte çaldıkları 2 Temmuz 2005 Live 8 konserindeki “Comfortably Numb” performanslarının çok özel bir miksi de dinleyicilere sunulacak.

Roger Waters gerçek hayatta ilaçların etkisiyle yaşadığı deneyimden esinlenerek yazdığı parça için ”Karaciğer ağrısından doktorun yaptığı sakinleştirici iğnelerle kolumu bile kaldıramıyordum. Hayatımın en uzun iki saatiydi” açıklamasını yapıyor.

Yeni miks bir çok Pink Floyd albümünde yer alan Andy Jackson ile çok yakın çalışan Simon Rhodes ve Simon Franglen tarafından geçekleştiriliyor.

Floyd sergisi miks imgesi

Pink Floyd Sergisi Miksi

Parça Abbey Road stüdyolarında müze ziyaretçilerinin Pink Floyd müziği içinde yürüyebilmesine olanak sağlayan AMBEO 3D Ses Teknolojisi kullanılarak miksleniyor. Bu yöntemde ziyaretçilerin etrafını saran 8 subwooferlı 25 Sennheiser KH420 hoperlörü yoğun bir etki yaratıyor. 3 adet yerde, 16 adeet çevrede 5 metre yukarıda, geri kalanların da tavanda yer almasıyla Franglen’in deyimine göre daha önce kimsenin duymayacağı şekilde ‘Tanrının sesi’ etkisi yaratılıyor. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

28 Mart 2017 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: