Roger Waters’ın 1999 Söyleşisinden Alıntılar

Roger Waters’dan 90larda The Wall konserlerini tekrarlaması istenir. Bu fikre sıcak bakmayan Waters’a bu kez 2000 yılının 4 Temmuz’u gibi bir günde benzer fikirdeki insanların bir araya geleceği bedava bir konser gerçekleştirmesi sorulur. Bedava konser fikri hoşuna gider ancak Berlin konserinin bile 6 milyon dolara gerçekleşebildiğini neticede bu paranın birileri tarafından ödeneceğini ve karşılığında bunun nasıl geri döneceğini öğrenmeye çalışır. Bunun satılacak ürünün promosyonlarından sağlanacağını görünce fikrinden vazgeçer. Çünkü bu zaten albümün temel konseptine zıttır.

Waters’ın The Wall filmi için ilk düşündüğü sahnelerden biri bağırıp çağıran fanatik hayranların ortasında bomba patlatmak, kolunu bacağını kaybeden hayranların konserde tezahürata devam etmelerinin yaratacağı absürt görüntüymüş. Seyircinin ne kadar rahatsız olurlarsa o kadar şovun parçası hissediyor oldukları ironisinin gösterisi.

Animals konserlerinde Sheep çalınırken sadece bir kaç kez gerçekleşen bir gösteriden bahsediliyor. 9 adet büyük havan tüpünden fırlatılarak gökyüzünde açılan 1.5 metre genişliğinde kağıttan koyun görüntüsünde bacaklarında ağırlıklar olan paraşütler fırlatılıyor. Ne yazık ki bunların hiç görüntüsüne rastlamadım.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

4 Eylül 2016 tarihinde Videolar içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: