David Gilmour’dan Mültecilere Yardım Çağrısı

David Gilmour bir İnsanlık Mücadelesi başlatıyor: ‘’Şu an Avrupa’da turnedeyim – bu güzel kıtada inanılmaz nazik ve dost insanlar yaşıyor. Benim için ve muhtemelen sizin için de dünyanın bu bölgesinde seyahat etmek uçağa veya otobüse binmek kadar kolay.

‘’Fakat, hepimizin haberlerde gördüğü gibi, bu durum herkes için geçerli bir durum değil. Bu yıl şu ana kadar 2.300’ün üstünde mülteci Avrupa’da daha iyi bir hayat bulabilme umuduyla Akdeniz sularında boğuldu. Türkiye sahilinde karaya vuran Suriyeli Aylan Kurdi’ninki gibi korkunç tüm görüntülerine karşı insanın kendini karamsar ve güçsüz hissetmesi çok kolay. Fakat bizim yardım etmek için yapabileceğimiz bir şey var.

‘’The Migrant Offshore Aid Station MOAS – Deniz Göçmenleri Yardım Merkezi  (http://www.moas.eu/) Akdeniz’de sadece geçen yıl 11 bin mülteciyi kurtardı. Malta’da faaliyet gösteren merkez, kullandığı gelişmiş drone teknoloji sayesinde tehlike halindeki botları tespit ediyor ve kendi gemileri Phoenix’i kullanarak zor durumdakilerin hayatlarını kurtarma görevini yürütmektedir.

‘’Bugün sizi bir mücadeleye çağırmak istiyorum. Deniz Göçmenleri Yardım Merkezi’nin işini yapabilmesi için her gün yaklaşık 5300 poundluk bir maliyet oluşuyor. Eğer siz bu masrafı bir gün için karşılayabilirseniz ben de bir sonraki günü kendim karşılayacağım. Eğer bu hedefi daha da yükseltebilirsek çok daha iyi olur!

“Lütfen yapabileceğinizi buradan yapın: http://www.givengain.com/activist/145510/projects/

“Birlikte hayat kurtarabiliriz.

DG”

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

17 Eylül 2015 tarihinde David Gilmour, Haberler içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: