Dark Side Hala En Çok Satan LP

Klasiğin Gücü: Bu sene artık 42 yıllık olmasına rağmen, Pink Floyd’un The Dark Side of the Moon albümü popülerliğinden bir şey yitirmediği gibi hiç bir yıpranma belirtisi de göstermiyor. Amerikan Satış Bilgi ve İzleme şirketi Nielsen Music’in yaptığı araştırmaya göre albüm 2015 yılının ilk yarısında en çok satan ilk 10 plaktan biri oldu ve 2015 Yarı Yıl Top LP Albümler listesinde 22.600 adet satışla 7. sırada yer aldı.

Hazırladıkları rapora göre geçtiğimiz yıl bir önceki yıla göre %38 artış gösteren albüm satışları tüm satışları içinde %9 oranında yer alıyor. Müzikte yeni alanlar keşfetmek isteyen grubun yeni hayranları için ideal bir başlangıç noktası olan The Dark Side of the Moon gerçek bir ses ziyafeti olduğundan dinleyiciler sık kullanımlardan sonra oluşan çizilme ve gürültüler nedeniyle plağın kalitesini düşürmemek için albümü yeniden satın alıyor. Bu sebeple albümün satış grafiğinde de düşüş yaşanmıyor.

Albümün Amerika’da bugüne kadar Michael Jackson’ın Thriller, AC/DC’nin Back in Black ve Meatloaf’un Bat Out of Hell albümleriyle birlikte 45 milyondan fazla satış rakamına ulaştığı sanılıyor.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

8 Temmuz 2015 tarihinde Haberler, Merak Edilenler içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: