Waters Yeni Albümü Hakkında Konuştu

Bugün bazı ülkelerde (19 Haziran 2015) Roger Waters’ın The Wall film gösterim biletlerinin satışa çıkışıyla

Roger Waters

Roger Waters

birlikte Waters çeşitli basın yayın organlarına da söyleşi verdi. Yeni albümü ile ilgili bilgiler veren sanatçı çalışmalarının sürdüğünü ve yeni bir turne yapmasının imkansız olmadığını belirterek çok yaşlanmadan bunu gerçekleştirebileceğini söyledi.

İngiliz The Sun gazetesine ”Öğretmenim işe yaramaz olduğum için kendimi öldürebileceğimi söyledi” başlığıyla konuşan Waters albümündeki yeni bir şarkının ”insanlıkla” ilgili olduğunu, ilk kıtasının ”gittikçe gerçek dışı oluyor”  ikinci kıtasının ise Paris’deki terörist katliamı referans alan Fransızca ”Hepimiz Charlie’yiz” olduğunu söylüyor.

Yeni filminde The Wall’un içeriğini ne şekilde ele aldığı hakkında konuşan Roger, ara çekimlerde Fransa ve İtalya’ya yaptığı gezilerde aile geçmişinin The Wall’un bazı bölümlerini nasıl etkilediğini açıklıyor.

Köln Rundschau gazetesine de konuşan Waters, filmin altyapısı ve sunumu hakkında bilgi verdi. ”Pek çok dökümanter materyal topladık, fakat film hem bir konsepte hem de beyaz perdeye uygun yol filmi karakterine sahip olmalıydı. Turneyi ve konserleri filme çektiğimiz zaman, dedim ki: Bir şey eksik.1. Dünya Savaşında ölen büyük babamın Fransa’daki mezarını ziyaret ettim. Devamında da 2. Dünya Savaşında ölen babamın anıtını ilk defa ziyaret ettim. Ben ikinci dünya savaşı çocuğuyum bu yüzden benim için bu çok önemli.”

Daha sonra Pink Floyd’dan ayrılışıyla ve grubuyla son yıllarda yaptığı turnelerden aldığı zevki anlattı. ”Grubumu seviyorum bana tüm fikirlerini açıklıyorlar. Bununla birlikte herkes kimin grubu olduğunu biliyor. Her ne kadar onlarla çok yakın çalışsam ve onlara hayran olsam da, evet hepimiz harika bir gemideyiz ve ben hala kaptanım!” Solo çalışıyor olmak belli ki onu çok mutlu ediyor. ”Ben ne yaptığımı aynen bir ressamın varlığı gibi göstermeye çalışıyorum. Önünüzde bir ekran var, kafanızda bir fikir ve siz renkleri bir araya getiriyorsunuz. Derken biri gelip: ‘Sanırım sen yanlış rengi seçtin derse,her ne kadar kişisel çalışmayı insanlarla yapsanız bile siz ‘S..tir git! Senin ne alakan var?’ dersiniz. Çünkü bu kişisel bir çalışmadır. Kendimi Michelangelo ile kıyaslamıyorum ama, Sistine Kilisesinin tavanını boyarken  her ne kadar insanlardan yardım aldıysa da görüş ona aitti.”

İleriye dönük olarak da, yeni bir albüm üzerine çalıştığını söyleyen Waters “Yeni albüm üzerine çalışıyorum ve sanırım artık unumu eleyip eleğimi asmadan içimde hala bir turne yapma isteği var. Bir yerden sonra arena sahnelerinde olamayacağım. Bu sene 72 yaşında olacağım fakat bir kaç yıl daha çalışabileceğimi hissediyorum. Hiç bir zaman okumayı ve yazmayı bırakmayacağım. Yemek yapmayı ve balık avlamayı çok severim. O yüzden yapmaktan hoşlandığım tonlarca şey var fakat, yine de her iki günde bir rock’n’roll gösterisi yapabilmek tamamen fiziksel bir şey.”

Çalışması hakkındaki son sözlerini ise Sun gazetesindeki söyleşisinden alalım: ‘Yeni albümün sahne şovuna nasıl uyarlanabileceğini ve bunun da albüme girip girmeyeceği üzerine çalışıyorum…”

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

30 Haziran 2015 tarihinde Haberler, Roger Waters içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: