Floydseverler Cambridge’e de Anıt İstiyor

Pink Floyd hayranları grubun memleketi Cambridge’e de bir anıt istiyorlar ve bunun için bir kampanya başlattılar. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Floyd’un oluşmasına imkan veren Londra Polyteknik okulunun şimdiki kapısına bununla ilgili bir plaka asılmıştı.

Geçen yıl gelen haberlere göre bölgenin tarihçisi ve Floyd hayranı Fonz Chamberlain grup ve kurucu üye Syd Barrett için bir anıt yapılması çağrısını başlatmıştı.

Öneriler arasında Glisson sokağındaki Barrett’in çocukluk evinin kapısına mavi bir plaka takılması, Grantchester Meadows’a Barrett’in Bike şarkısına ithafen bisiklet heykeli, şehirin üstünde uçan bir domuz ve bir tuğla duvara plaka bulunuyor.

Barrett, diğer grup arkadaşları David Gilmour ve Roger Waters gibi Cambridge’de büyüdü. Şimdi Hills Road Sixth Form koleji olarak bilinen Morley Memorial İlkokulu ve Waters ile birlikte Cambridgeshire Erkek Lisesinde okudu.

Barrett 1968 yılında gruptan ayrıldı ve ölümüne kadar Cambridge’de inzivaya çekildi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında haber ajansına konuşan Chemberlain, ‘Liverpool’a giderseniz The Beatles’ı hatırlatacak pek çok yer bulursunuz ama Cambridge’ geldiğinizde Pink Floyd için  hiç bir şey bulamıyorsunuz. Elbette The Beatles dünyanın en büyük gruplarından biri olarak bunu hak ediyor ancak Pink Floyd ve Syd Barrett ikonları da benzer şekilde anılmalı’ diyor.

“Ancak herhangi bir anıtın olmayışı şehrin bu müzikal yetenekleri unuttuğunu düşündürüyor.”

Bu haberin yayınlandığı tarihten bu yana anıt düşüncesi bütün dünyadan destek gördü.

“Bütün dünyadan şehir merkezinde görülecek böyle bir şey için tüm dünyadan destek geliyor. Bu yüzden aralarında Pippa Westoby’nin tasarladığı Cambridge taşından yapılan taş arka plaka da olmak üzere pek çok çalışma yapılıyor. ”

Bu yüzden büyük bir çaba harcandığını belirten Chamberlain, mümkün olduğunca proje için çok imza toplamak istediklerini belirterek “Umarım insanlar online olarak hazırladığımız dilekçeyi imzalar” diyor.

Anıtı hazırlayan Pippa da ”Bu kadar ünlü bir grubun Cambridge ile olan bağlantısını sergileyebileceğimize inanıyorum” diyor.

Dilekçeyi online olarak imzalamak için linke tıklayın http://www.thepetitionsite.com/483/955/938/petition-to-support-having-a-commemorative-pink-floyd-plaque-in-cambridge/?taf_id=13881336&cid=twitter#next_action

Dahası: http://www.cambridge-news.co.uk/Wish-fans-come-plaque-tribute-Syd-Barrett-Pink/story-26665781-detail/story.html#ixzz3ckJj7xwN

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

11 Haziran 2015 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: