Okudukları Okula Pink Floyd Hatırası

Roger Waters, Nick Mason ve Rick Wright’ın bir araya getiren, birlikte okudukları Londra’nın Westminister Üniversitesinin dışına (eski Regent Street Polytechnic) Pink Floyd’un hatırasına bir plaka yerleştirildi. Nick ve Roger, meraklı bir kalabalıkla beraber grubun hatırasını belgeleyen plakanın açılışını yaptılar. Çiftin perdeyi açışında krallık hazine görevlisi ve üniversitenin rektör yardımcısı da hazır bulundu. Geniş katılımlı basının yanında aralarında eski fotoğrafçıları Jill Furmanovsky, Rick Wright’ın ilk karısı Juliette Gale ve Joe Boyd’un da bulunduğu geniş bir arkadaş grubu da yer aldı.

Açılışta konuşan kraliyet hazine görevlisi David Shaw: “Kültürel tarihimizde Regent Street, bölgedeki çok önemli etkinliklere öncülük etmiştir. Yerleştirilen bu plaka, Pink Floyd’un Regent Street Polytechnic’de bir araya gelerek İngiliz rock müzik tarihinde yarattıkları çok önemli dönemin hatırasını yaşatmaya büyük katkı sağlayacak’ dedi.

Üniversite rektör yardımcısı Geoff Petts de yaptığı açıklamada: “Westminister Üniversitesi mezunlarının başarılarıyla her zaman gurur duymaktadır. Pink Floyd’un dünya çapındaki başarısıyla ilişkilendirilmekten ötürü büyük mutluluk duyuyoruz ve bunu kutlamak için Kraliyet Hazinesinin de cömertliği ve vizyonu sayesinde bu plakanın takılışını kutluyoruz.”

Pink Floyd plaque, University of Westminster, London Pink Floyd plaque, University of Westminster, London Pink Floyd plaque, University of Westminster, London

Etkinliğin videosu

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

29 Mayıs 2015 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: