Mason: ‘Waters’ın Gidişi, Stalin’in Ölümü Gibiydi’

28 Ekim’de piyasaya çıkacak Kasım sayısında 21 sayfasını Pink Floyd’a ayıran MOJO dergisi, David Gilmour ve Nick Mason ile özel söyleşiler gerçekleştirmiş.
Yaptıkları söyleşide Roger’ın ayrılışını Stalin’in ölümüne benzeten Mason, demir iradeli basçı ve baş şarkı yazarının ayrılış etkisini düşündüğünde, ‘Sanırım Stalin’in ölümüyle aynı şeydi. Kendimize gelmemiz üç yada dört yıllık bir dönem aldı’ diyor.

Ayrıca Waters ile 1984 yılındaki çin restoranında yaptıkları son toplantıyı hatırlarken, ”Roger düşündü ki biz o gün dağılacağız, biz de düşünmüştük ki Roger ayrılacak ve biz devam edeceğiz. Fakat gerçek şu ki bu dengesiz insanlar büyük müzisyenlerdi. Eğer deli Syd ve deli Roger’ımız olmasaydı muhtemelen biz Chirpy Chirpy Cheep Cheep diye şarkılar yapacaktık.

pink floyd mojo Kasım 2014 kapağı

MOJO Kasım 2014 sayısı

Pink Floyd ile dolu 21 sayfada Mason ve gitarist David Gilmour ile grubun sıradışı tarihi hakkında yapılan uzun söyleşiler, 1993 yılında The Division Bell için yapılan kayıtlarından ortaya çıkartılan yeni albumün geri planının hikayesi yer alıyor. Söylediklerine göre albüm grubun adıyla yayınlanacak son çalışma olacak ve kariyerlerinin bitişini simgeleyecek. Bunun bizim son büyük vedamız şeklinde görünmesini istemiyorum ama gayet eminim ki son şeyimiz olacak.”

Dergi 60ların ortasındaki Cambridge ve bohem, asit destekli Londra’sına giderek Syd’in tartışmasız grubun lideri ve yaratıcısı olduğu dönemi inceleyrek Floyd kutlamasını sürdürmüş.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

23 Ekim 2014 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: