Yeni Pink Floyd Albümü The Endless River Yolda!

Güncelleme 7 Temmuz 2014 19:44
Ve Beklenen Açıklama Geldi!

Ve halkla ilişkiler şirketi LD Comminications’dan sonbaharda çıkacak yeni albümü doğrulayan resmi açıklama geldi:

İşte açıklamanın tam metni:

Pink Floyd 2014 Ekim ayında ”The Endless River” adında yeni bir albüm yayınlayacağını doğrulamaktadır. Albüm 1993/4 yıllarında yapılan ambient ve enstrumental çalışmaları temel alan yapım David Gilmour, Nick Mason ve Richard Wright’ı içeriyor. Prodüktörlüğünü David Gilmour, Phil Manzanera, Youth ve kayıt mühendisi Andy Jackson yapıyor. Çalışma devam etmekte olup daha fazla detay yaz sonunda ortaya çıkacaktır.

Bu sırada David Gilmour’un Blog’undan Polly’nin tweetinin altına şu not düşüldü;
”Buna ekleyecek birşeyim yok. Sadece sizin bunu gördüğünüzde veya duyduğunuzda rahat oturduğunuzdan, afallayıp, düşüp sakatlanmadığınızdan emit olmak istedim. Bilirsiniz size ne kadar düşünürüm.”

————————————————————————————-

Güncelleme 6 Temmuz 2014 02:48
Açıklama Pazartesi Yapılabilir

Pink Floyd haber sitesi Floydian Slip‘e göre kayıt mühendisi Andy Jackson da albümün çıkışını onaylamış bulunuyor. ‘The Division Bell’ kayıtları sırasında Gilmour’un ambient çalışmalarından oluşturulan ‘Big Spliff’ yan projesinden arta kalanlar kayıtlar temel alınarak, bunların üzerine geçtiğimiz yıllarda yapılan çeşitli kayıtlardan oluştuğunu söylüyor. Floydian Slip resmi açıklamanın Pazartesi günü yapılabileceğini ekliyor.

Albümde Roger Waters’ın yer alıp almayacağı belirsizliğini korurken, Gilmour’un çalışmaya başladığı solo albümü ile bu çalışmanın nasıl etkileneceği henüz belli değil.

Güncelleme 21:38

Uzun zamandır Pink Floyd’un 1994 yılındaki son albümleri ‘The Division Bell’ turnesinden sonra artık dağıldığına inanılıyor grup üyeleri de bu yönde açıklamalarda bulunuyordu. Öyle görünüyor ki Pink Floyd hikayesine henüz nokta konmadı. Grubun hayattaki Roger Waters hariç üyeleri David Gilmour ve Nick Mason, Gilmour’un eşi Polly Samson’un bugün attığı tweet yeni albüm üzerine çalıştıkları ve son baharda yeni albümlerini yayınlayacaklarını duyurdu.

Her ne kadar henüz resmi bir açıklama yapılmadıysa da, haberin oldukça güvenilir bir kaynaktan geldiği söylenebilir. Bilindiği gibi Polly Samson, The Division Bell albümüne de katkıda bulunmuştu. Tweetinde çalışmaların Rick Wright’ın son performansları üzerine oluşturulduğu ve çok güzel olduğunu belirtiyor.

Hatırlanacağı üzere Wright 2008 yılında 65 yaşında kanserden yaşamını yitirmişti.

The Endless River albüm çalışmasında

Gilmour yeni Pink Floyd albümü The Endless River üzerinde çalışırken.

Mayıs ayında Samson yukarıdaki resmi paylaşarak aralarında uzun zamandır Pink Floyd vokalisti olan Durga MacBroom Hudson’un da yer aldığı stüdyo kaydı fotoğrafını Instagram hesabından paylaşmıştı. O sıralar bunun David’in solo albümü için olduğu düşünülmüş David Crosby ve Graham Nash’ın da katkıda bulunduğu öğrenilmiş ancak bunun yeni bir proje mi yoksa Gilmour’un solo albümü mü olduğu bilinmiyordu.

Bugün Facebook hesabından Samson’un açıklamasını destekleyen McBroom-Hudson şunları ilave ediyor;
Kayıtlar The Division Bell seansları sırasında başlamıştı (ve evet, Nick Mason’un da belirttiği ‘The Big Spliff’ adlı yan proje için gerçekleştiriliyordu.) İşte bu yüzden Rick Wrigh’ın kayıtları bulunuyor. Fakat David ve Nick o tarihten sonra çok daha içine girip ilerlettiler. İlk başta tamamen enstrümental olacaktı, fakat geçen Aralık ayında gidip bazı parçaların üstüne şarkı söyledim. Daha sonra David benim vokalimi geliştirdi ve en azından bir tanesinin üstüne ana vokalini kaydetti. Fotoğrafta gördüğünüz de o parça diye fotoğrafın açıklamasını yaptı.

————————————————————————————

5 Temmuz 2014 20:00

David Gilmour’un karısı Polly Samson bugün attığı Tweet’te son zamanlarda çalışmalarına başlayan David Gilmour’un yeni albümü Pink Floyd adı altında Ekim ayında çıkartacağını duyurdu.

Tweet’te, Rick Wright’ın Division Bell kayıtlarından kalan çalışmaların temel alan yeni yapım ‘The Endless River’ adıyla yayınlanacağını belirtiyor.

Pink Floyd Yeniden Tweeti

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

5 Temmuz 2014 tarihinde Haberler, Merak Edilenler, Pink Floyd Klasörü, The Endless River içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. İşte bu müzik dünyasında aldığım en iyi ve bende heyecan uyandıran tek haber.Wright’ın sololarını sabırsızlıkla bekliyorum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: