Floyd Kapakları Öksüz Kaldı

Pink Floyd’un bugün artık müziğiyle özdeşleşen ünlü albüm kapaklarının tasarımcısı Storm Thorgerson’un 18 Nisan 2013 günü Pink Floyd’un sitesinden yapılan duyuruyla hayata veda ettiği duyuruldu. 70 yaşında hayata gözlerini kapayan sanatçı grubun çocukluk arkadaşıydı. Onu göze çarpan etkileyici albüm kapaklarıyla hatırlıyoruz.
Sanatçı Floyd’un haricinde Led Zeppelin, Peter Gabriel, Muse, Alan Parsons ve Cranberries gibi sanatçıların albümlerini de tasarlamıştı.

Ancak herhalde en önemli eseri unutulmaz The Dark Side of The Moon’daki prizmadan yansıyan ışık tayfının basit anlatımı olmuştu. Yapılan açıklamada ailesi ve dostlarının yanında huzur içinde öldüğü, 2003 yılından bu yana kanser hastalığıyla mücadele etmekte olduğu iyileşme göstermekte olduğu açıklandı.

“Annesi Vanji, oğlu Bill, eşi Barbie Antonis ve iki çocukları Adam, Georgia ile yaşıyordu” denildi.

Pink Floyd’un gitarist ve solisti David Gilmour yaptığı açıklamada Thorgerson’un grup için yaptığı eserlerinin albümlerin bir parçası olduğunu söyledi. “Biz cocukluktan tanışıyorduk. Cambridge deki Sheep’s Green de bir araya gelirdik ve Storm her zaman fikir ve heyecanı ile doluydu. O günden sonra hiç değişmedi.

“Hem iş hem özel hayatımda daima itici bir güç, omuzunda ağlanacak iyi bir arkadaş olmuştur. Onu özleyeceğim” dedi.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

18 Nisan 2013 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: