Stephan Micus 29 Martta Garajİstanbulda

Dünya müziğini ve enstrumanlarını meditatif bir atmosfer yaratarak ürettiği eşsiz albümlerle tanıdığımız Stephan Micus 29 Mart’ta garajistanbul da bir konser verecek.

Dünyadaki müzik çeşitliliğinden etkilenen Micus, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’nın yanı sıra, gerçek anlamda, tüm Asya ve Avrupa ülkelerine seyahat etti. O yörenin müzik ustalarıyla çalışarak Batı Stephen Micusmedeniyetinin hiç bilmediği birçok geleneksel müzik aletini çalmayı öğrendi.

Shakuhachi (Japon bambu flütü) ve baganadan (Etiyopya liri), dilruba (Hint yaylı çalgı) ve bodhran’a (İrlanda davulu) elliye yakın üflemeli, telli, yaylı ve vurmalı enstrüman çalan Stephan Micus’un kullandığı çoğu enstrüman Asya ve Afrika kökenli, ölmeye yüz tutmuş asırlık müzik geleneğinin temsilidir.

Ancak Micus’un amacı bu aletleri geleneğine uygun bir biçimde çalmak değil, aksine içlerinde var olduğunu hissettiği yeni müzikal olasılıkları ortaya çıkartmak, geliştirmekti. Kendi bestelediği birçok eserinde daha önce hiç, bir arada çalınmamış müzik aletlerini beraber kullandı. Sonunda ortaya çıkan diyaloglar, daha sonraları Micus’un kültürlerarası müzik anlayışını yansıttı. Bu bağlamda, Micus’un eserleri müziğin Nuh’un Gemisi olarak kabul edilebilir.

ECM etiketiyle çıkan albümlerinden Wings Over Water, Ocean, East of the Night en seçkin albümlerindendir.

Stephan Micus biletleri. Resmi Biletix Sitesi..

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

6 Mart 2012 tarihinde Müzik Dünyasından içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: