Renaissance`ın Söz Yazarına Veda!

Senfonik rock müziğinin önemli gruplarından Renaissance`ın pek çok parçasının sözlerini yazan Betty Thatcher 15 Ağustos`da kanser`e yenik düştü. Facebook`daki sayfalarında grubun gitarist ve bestecisi Michael Dunford tarafından yapılan açıklamada:

“Onunla ilk konuşmamı hatırlıyorum, besteci bir ortak arıyordum ve Jim McCarty bana onu tavsiye etti. Hemen onu aradım. Onlar uzun bir süredir zaten birlikte çalışıyorlardı. Görüşmemizden sonra ona teyp`e kaydettiklerimi ona göndermeye karar verdim. Üç gün sonra gelen postadan çıkan şahane sözleriyle beni derinden etkiledi. Hangi sözlerin hangi melodiyle uyacağını çok iyi biliyordu. Bu yaklaşık onbeş yıl süren ortaklığımızın başıydı. Bugün klasikleşen  Ashes are Burning, Carpet of the Sun, Mother Russia, İngiltere`deki hit parçamız  Northern Lights bunlardan bazıları. Elbette ki Renaissance`ın başarısına çok katkı yapmıştır. “

“Uzun bir süredir birlikte çalışmamamıza rağmen o parçaları çalarak turnelerimize devam ediyoruz. Hem Annie hem de ben o birlikte çalıştığımız ve stüdyolarda en başarılı çalışmalarımızı yaptığımız o eski günleri hatırlıyoruz. Yeteneği çok aranacak bir kayıp oldu” açıklamasını yaptı.

Betty Michael`den de önceki Jane Relf, Keith Relf  ve Jim McCarty`li orjinal Renaissance kadrosunun “Illusion” albümünde  “Love Is All” and “Past Orbits Of Dust” parçalarının da sözlerini yazdı.

 

 

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

17 Ağustos 2011 tarihinde Haberler, Rock & Prog içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: