Gilmour Müzik Piyasasından Umutsuz

        Pink Floyd`un solist ve gitaristi David Gilmour, müzik dünyasının bugünkü halinden hiç memnun olmadığını, günümüz şarkıcılarını kendi müzik ikonları Neil Young ve Leonard Cohen ile kıyaslamasının mümkün dahi olmadığını söyledi.

Ünlü müzik adamı, radyolarda çalan günümüz popüler liste şarkılarını dinlemekten nefret ettiğini onun yerine kendi dönemine ait şarkıları dinlemeyi tercih ettiğini söylüyor.
İngiliz Daily Express gazetesine yaptığı açıklamada “Sevdiğim Neil Young ve Leonard Cohen gibi birinin çıkışı için umutsuz da olsa bekleyeceğim, sadece ümit ediyorum” dedi.
İnternet üzerinden müzik indirme konusunda da endişeleri bulunan sanatçı, bir gün geri tepeceğini düşünüyor. “Eski müzik endüstrisi çöktü. Yeni sistem çok farklı ve internet bunu sürüklüyor. Bilmiyorum ama bir noktaya ulaştığı zaman bunun kısa bir geçiş dönemi olarak yeni bir dönemin başlangıcı olarak hatırlanacağını sanıyorum” diye ekliyor.
Bu arada sanatçının eşi yazar Polly Sampson da “Perfect Lives” adlı yeni kitabını yayınladı. Gilmour, bir piyano akortcusunun hikayesini anlatan kitap için “hayatın içinden gözlemler yapılarak yazılmış bir kurgu” olarak nitelenmesi gerektiğini söyledi ve ilave etti “sakın bunu aile içinde yazılmış bir otobiyografi olarak görmeyin.”

 

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

4 Kasım 2010 tarihinde David Gilmour, Haberler içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: