Yeni Wish You Were Here Versiyonu Bulundu

Geçtiğimiz pazar günü (24 Ekim 2010) BBC Radyo 5 kanalına konuşan Nick Mason, Floyd ile ilgili olarak yayınlanacak yapımlar hakkında ip uçları verdi. Buna göre daha önce yayınlanmamış hemen hiçbir şarkının kalmadığını vurgulayan sanatçı ancak Wish You Were Here albümünün yapımı sırasında kaydedip kullanmadıkları ünlü caz kemancısı Stephane Grappelli`nin katkısının olduğu versiyonu stüdyo arşivinde bulduklarını yayınlanacak bir toplama albümünde bu versiyonun da yer alacağını duyurdu.
Bilindiği gibi Wish You Were Here albümünün kayıtları sırasında, yan stüdyoda kendi albümlerinin kaydını gerçekleştiren ünlü virtüöz Yehudi Menuhin ve Grappelli`yi de Shine on you crazy diamond parçasında kullanmışlar ancak albümde bu yayınlanmamıştı. Ancak bir şekilde albümün sonu yüksek volümle dinlendiğinde geri planda keman seslerinin duyulabiliyordu. Ses mühendislerinin yaptığı açıklamaya göre bunlar bilerek değil, muhtemelen yan stüdyodan sızan sesler veya kayıt sırasında kullanılan bantlarda kalan eski kayıt sesleri olabileceği açıklanmıştı.
Sohbette grubun şu an için yeniden bir araya gelme planı olmadığını ancak gerçekleştirilecek Live 8 gibi herhangi bir büyük yardım organizasyonu için bunun olabileceğini söylüyor. “Tekrar bir araya gelip tüm bir konseri gerçekleştirmek çok güzel olur” diyor.
Sohbette arabalar hakkında yazdığı yeni kitabı “Passion for Speed” hakkında da konuşan sanatçı tribute grupları hakkındaki düşüncelerini de paylaşıyor. Parçalarını olduğu gibi çalan (ki bunların bazıları albümdeki hataları bile tekrarlıyor diye ekleyerek) gruplardansa kendi fikirlerini ekleyen grupları tercih ettiğini söylüyor.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

30 Ekim 2010 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: