Waters`dan Gazze`ye Şarkılı Videolu Destek

Roger Waters, geçen yıl 42 ülkeden 1500 göstericinin katıldığı Gazze`ye Özgürlük Yürüyüşüne destek vermek amacıyla hazırladığı videoyu (belki de son olayların etkisiyle) şimdi yayınladı. Bob Dylan`ın “We Shall Overcome” parçasını kaydedip, seslendirdiği video “Gazze`ye Ablukayı Kaldırın” yazısıyla başlıyor.

Youtube`e yaptığı açıklamada “Bu yürüyüşü Gazza`daki ablukayı kaldırma amacıyla düzenlediler. İnsanların açık hava hapisanesindeki yaşantılarına protestolarıydı. Evleri, hastaneleri, okulları ve kamu binaları İsrail askerlerinin düzenlediğiterör saldırısıyla yıkılmasına protestoydu. Yeniden inşaa etmeleri de mümkün değil çünkü kendilerine abluka uygulanıyor.


Yürüyüş dünyanın ilgisini Filistinde yaşanan bu drama çekme amacını taşıyordu. Ancak Amerikan hükümetinden (yani bizler Amerikan vatandaşlarından alınan vergilerle) yılda 2.1 milyar dolar desteklenen Mısır bu yürüyüşe izin vermedi. Ne büyük hata ve nasıl bir öngörülemezlik. Amerikada olduğum 25 Aralık 2009 – 3 Ocak 2010 tarihinde hiçbir yerde yapılan bu girişimle ilgili bir bilgi görmedim. Bu beni harekete geçirdi ve bu parçayı kaydettim” diyor.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

5 Haziran 2010 tarihinde Rock & Prog, Roger Waters içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: