Yes – Jon Anderson Ayrılığı Kalıcı

Görünen o ki, Jon Anderson kinci bir insan değilmiş. İlk günlerde Yes`in fikrini almadan yeni solistle turneye çıkmasına tepki gösterse de, uzun süredir çekmekte olduğu astım rahatsızlığının etkisiyle yerini anlayışa bırakmış. Zaten uzun yıllardır ruhani ve mistik yapısının etkisiyle eski dostlarına karşı artık daha olumlu düşünüyor.

Son röportajında, olayların bu şekilde gelişmek zorunda kaldığını, grup arkadaşlarının “meşgul ve yaşamak için para kazanmak zorunda” olduklarını söyledi. Fiziki yapısının artık o uzun yorucu konserleri, haftada 4-5 konseri ve otel transferlerini kaldıracak güçte olmadığnı söyledi.

Yerine gruba alınan David Benoit`in ise bir hata olmadığını söyleyerek ekliyor;”Taklit orjinali gururlandırır”.

Tabi Anderson`un sadece oturup gazete okuduğunu düşünmemek gerekiyor. Arasıra verdiği konserlere ilaveten şu anda tam iki opera ve üç müzikal üzerinde çalışıyor. Geri kalan zamanlarını ise eskiden beri süren resim ilgisine ayırmış durumda.
Gelecek hakkında umutlu ve hala en iyi müziğini yapmadığını düşünüyor. “Yaptığım en iyi müzik 1972 yılındaydı diye düşünmemelisiniz” diyor.

Hatırlatmak gerekirse o yıllarda çıkan albümleri; örneğin The Yes Album, Close to the Edge ve Fragile, Kesin olan şey henüz Anderson`un müziği bırakmadığı.

RealRockNews.Com

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

1 Nisan 2010 tarihinde Rock & Prog içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: