Roger Waters – The Pros and Cons of Hitch Hiking

İlk baskı ,8 Mayıs 1984’te piyasaya sürüldü.

Parçalar:
4.30am (ApparentJy They Were Travelling Abroad);
4.33am (Running Shoes);
4.37am (Arabs With Knives And West German Skies);
4.39am (For The First Time T aday Part 2);
4.41 am (Sexual Revolution);
4.47am (The Remains OfOur Love);
4.50am (Go Fishing);
4.56am (For The First Time Today Part i);
4.58am (Dunroamin, Duncarin, Dunlivin);
5.0 i am (The Pros And Cons Of Hitch Hiking);
5.06am (Every Strangers Eyes);
5.11 am (The Moment OfClarity)

Waters’ın ilk solo albümü, “The Wall” la birlikte gruba sunduğu ama “çok kişisel” bulunduğu için reddedilen demo kaydından yola çıkılarak yapıldı. Bütün parçalar bir gece, anlatıcının gördüğü rüyanın evrelerini belirtmek için “zaman ayarlı”ydı. Anlatıcı rüyasında bir otostopçuyu alır, Yoko Ono’yla karşılaşır, bir Alman otelinde bir kadınla birlikte olur, teröristierin saldırısına uğrar, ülkesine geri döner, karısı onu terk eder ve en sonunda uyanır; karısının yanında, her şeyin de yolunda olduğunu görür.

Gerald Scarfe’ın hazırladığı kapakta yer alan, tanınmış bir porno modelinin resmi yüzünden cinsiyetçilikle suçlandı. Albümde yer alan müzisyenler şunlardı: Andy Bown (“The Wall” konserlerinde de çaldı, klavye ve gitar), Ray Cooper (vurmalılar), Michael Kamen (piyano, orkestra düzenlemeleri ve Waters’la birlikte yapımcılık), Andy Newmark (davul), David Sanborn (saksofon), geri

Roger Waters The Pros And Cons of Hitch Hiking kapağı

Roger Waters The Pros And Cons of Hitch Hiking kapağı

vokallerde Madeline Beli, Katie Kissoon, Doreen Chanter ve üflemelilerde Raf Ravenscroft. Bazı aktörlerin albümde konuştuğu bölümler de oldu. Ama müzisyenlerin en önemli üyesi Eric Clapton’dı. Bazıları Dobro’da olan harika, duygulu, blues tarzında gitar pasajları çalıyordu. Waters, Clapton, Kamen, Newmark, Kissoon, Chanter, Tim Renwick (daha sonra Pink Floyd’la da turneye çıktı) ve Mel Collins’le birlikte turneye çıktı. Yaklaşık yirmi konserden sonra Clapton’ın yerini Andy Fairweatherlow ve jay Stapley aldı.

Albüm çalınırken projeksiyondan yansıtılan filmler (Scarfe’ın yeni yaptığı canlandırmalar da gösteriIdi), kostümlü geri vokaller ve kuklalar da onlara eşlik etti. “5.0 i am (The Pros And Cons Of Hitch Hiking)” albümün ilk 45’liğiydi (Harvest HAR 5228) ve arka yüzünde “4.03am (Apparently They Were Travelling Ab road)” yer alıyordu. 12 inçlik versiyonda “4.33am (Running Shoes) ve “5.0 i am (The Pros And Cons Of Hitch Hiking)”in uzatılmış bir yorumu da vardı. Bu yorumda Eric Clapton’ın çaldığı bir gitar solosu ve fazladan çalınan saksofon da vardı. Ikinci bir 45’lik olan “5.06am (Every Strangers Eyes)”ın (Harvest HAR 5230) arka yüzünde “4.39am (For The First Time Today Part I)” yer alıyordu. Bu 45’Iiği bulmak gerçekten zordu. Bugün ancak kolleksiyoncuların elinde bulunabiliyor.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

20 Ekim 2007 tarihinde Roger Waters, Roger Waters Albümleri içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: