La Carrera Panamericana

13 Nisan 1992’de piyasaya sürüldü.

Music Club Video NC 21 34; daha once Picture Music International’dan çıkmıştıParçalar:
Run Like Hell;
Pan Am Shuffle;
Yet Another Movie;
Sorrow;
Signs Of Life;
Country Theme;
Mexico ’78;
Big Theme;
Run Like Hell;
One Slip;
Small Theme;
Pan Am Shuffle;
Carrera SlowBlues.

1991 yılının Ekim ayında David Gilmour ve Nick Mason Meksika’da yapılan La Carrera Panamericana adlı 2500 millik bir araba yarışına katıldılar. Katılabilmek için yarışın sponsorluğunu ve bu belgesel filmin yapımcılığını kabul ettiler. Filmin enstrümantal müziklerini de yaptılar.

Yarış, meydana gelen pek çok kaza ne­deniyle yapılmayan, 1954’teki asıl yarışı canlandırmak için yapılıyordu. Gilmour ve menajer Steve O’Rourke C-Tipi bir Jaguar taklidi sürerken, Mason ve Valentine Lindsay (

(Mason’ın geniş araç kolleksiyonunu yöneten şirketin bir çalışanı) de bir başkasını sürdüler. Mason ve Lindsay yarışta sekizinci geldi ama Gilmour ve O’Rourke yarışı tamamla­yamadı. Çünkü O’Rourke arabayı çarptı

ve bacağını kırdı. Gilmour ufak tefek ya­ralarla kurtulduğu için şanslıydı.

McArthur’un yönettiği film ilk kez o yılın Aralık ayında BBC 2’de gösterildi. Ticari amaçla piyasaya sürülen video filmi biraz farklıdır. “Run Like Hell”in bazı bölümleri ve ‘Momentary Lapse…’dan alınan parçaların yanı sıra, David Gilmo­ur’a ait birkaç yeni melodi de kullanıldı.

“Pan Am Shuffle” ve “Carrera Slow Blues”, Gilmour/Mason/Wright üçlü­sünün “Any Color You Like”dan bu yana yaptıkları ilk bestelerdi. Geri ka­lan yeni parçaları Gilmour yazmıştı.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, yeni amatör astronom adayı.

9 Eylül 2006 tarihinde Videolar içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: